Viimased postitused:
Teadmised rahaks koolitus

Käisin sel nädalavahetusel kahepäevasel Peep Laja koolitusel "Teadmised rahaks". Koolitus toimus väga mõnusas hotell Euroopa konverentsisaalis. Inimesi oli muidugi pööraselt palju. Respekt Peebule, et nii suure hulga inimesi kokku ajas. Märkasin ka palju vanemaid inimesi ja lausa pensionäre. Väga positiivne, et ka osa vanemast generatsioonist tahab ja suudab uute tuultega kaasas käia.

Peep rääkis ka, et ta saatis koolituse kuulutuse ka laiali ettevõtjate, õpilasest ettevõtjaks ja suurim saladus meililistis. Seda oli ka publiku hulgast märgata - paljud kuulsid esimest korda sõnu Google Analytics, Adwords jne.

Nagu ka Peep koolitusel mainis, siis Eestis on internetiturunduse maine meedia poolt päris maa sisse tambitud. Inimesed ei tea, mida tähendab internetiturundus, palju on väärarusaamu. Kogesin seda eile ka enda nahal, nimelt käisin sünnipäeval ning kui mainisin, et lähen täna hommikul internetiturunduse koolitusele, siis küsiti mu käest, et kas seal õpitakse inimestele tünga tegema ja et kas see on ristturundus. Aga näed, mis välja tuli - selle kahe päeva ei õppinudki seepi müüma. Peep rääkis hoopis, kuidas oma infotoodet internetis müüma hakata.

Koolitus ise oli küllaltki mahukas, kuid väga mõnus kuulata. Nagu juures olevalt pildilt näha, siis inimesed ootasid järjekorras, et Peebult nõu küsida ja nii terve päev iga pausi ajal. Mulle meeldisid Peebu humoorikad näited, mida ta vahepeal illustreerimiseks tõi. Kuna ma ise olen sellel teemal ennast juba paar aastat harinud, siis sellelt baaskoolituselt oluliselt uusi teadmisi ei saanud, kuid usun, et paljudele oli see infotulv isegi üle pea käiv. Minu kõrval istus täna üks vanaproua, kes ütles 2 tundi enne koolituse lõppu, et tal sai küll info vastuvõtmise limiit täis. Üks asi, millest Peep ehk liiga kiirelt üle libises oli oma veebilehe jaoks märksõnade leidmine, millele optimeerida vastavat alalehte. Kindlasti polnud see koolitus minu jaoks kasutu, kuna sain sealt mõningaid ideid ja infokillukesi. Ja hea on veeta koos aega inimestega, kellel on sarnased huvid ja eesmärgid.

Minu arust on Peep Eesti internetiturunduse lipulaev, kelle järel tulevad Altex ja Dreamgrow ning ülejäänud tegelased on üsna marginaalsed. Pean silmas just inimeste teadvustamist, internetiturunduse kultuuri tekitamist ja üldist promotööd. Kokkuvõtteks arvan, et see oli hea koolitus, lähen järgmine kordki, kui Peep midagi korraldab.

»crosslinked«

Sildid:
 • http://www.dispak.ee/ andres

  Asjalik kokkuvõte koolituselt.
  Olles ise “vanem inimene”, aga hingelt noor:), olen samuti Peebu õpetavast siiras vaimustuses.
  Saadud teadmisi, nii sellelt koolituselt ,kui ka eelmiselt, olen rakendanud reaalses etevõtluses ja võin julgelt väita, et see kõik toimib.
  Sain koolituselt motivatsiooni Skandinaavia turu “ründamiseks” ja viimane 3 kuud on näidanud, et tee on õige.

 • http://www.netiturundus.net/ carl

  Väga võimas. Vaatasin, et su veebileht .ee domeeni peal. Ega sa pole mõelnud registreerida dispak.eu domeeni Skandinaavia turu jaoks? Või siis üldse kohalike domeenilaienditega domeene? SEO koha pealt on .ee domeeniga teiste riikide otsitulemustes raske figureerida.
  .com, .net, .org ja .eu domeenide puhul töötab kohaliku domeeniga sama hästi see, kui Google Webmaster Toolsist muudad sihtriiki vastavaks.