Viimased postitused:
Kuidas mu blogi sai 2,5 kuuga Pagerank 5 ja miks see mulle korda ei lähe

Sebastian Roch Nicolas Chamfort on öelnud kord: "Pleasure can be supported by an illusion; but happiness rests upon truth."

Võib ju  tunduda tore küll, et 2,5 kuuga (antud domeeni vanus on 2 kuud ja 19 päeva, kuid blogi panin püsti nädal hiljem) on mu blogi Pagerank spurtinud nullist viieni, kuid tõde on see, et see ei tähenda absoluutselt mitte midagi. Miks ma nii arvan? Põhjuseid on kaks:

 1. Kõrge Pagerank ei too külastajaid. Nimelt on Peep Laja ja Dreamgrow internetiturunduse blogil samuti PR5, kuid Metrixi andmetel on neil minu blogiga võrreldes kordades rohkem külastusi nädalas. Neil on rohkem külastusi, sest neil on rohkem sisu, mis otsimootorites välja tuleb, neil on rohkem RSS lugejaid, neil on rohkem Twitteri jälgijaid ja nende blogidele on suunatud rohkem linke.
 2. Kõrge Pagerank ei taga kõrgeid kohti otsimootorites. Kui otsida märksõna internetiturundus, siis viiendal kohal on www.optim.ee, millel PR1 ning seitsmendal kohal www.dreamgrow.ee, millel PR5. Ehk siis iga Pageranki korral on võimalik suurema PR-ga veebilehest kõrgemale tõusta.

Kust pärineb minu blogi Pagerank?

Mulle tundus PR5 alguses üsna kummalisena, sest eelnevalt mainitud Peep Laja ja Dreamgrow blogidel on samuti PR5, kuid Yahoo! Siteexploreri andmetel esimesele on üle 7000 viite ning teisele üle 1100 viite. Minu noorele blogile kõigest 250+ viidet. Enamus nendest 250+ viitest mu blogile on kahelt blogikataloogilt: ariblogi.station.ee ja blog.tr.ee. Uurisin ariblogi.station.ee'lt tulevaid linke lähemalt ning märkasin, et sellel on Pagerank päris kõrge. Nii alateema lehe PR, kui ka kõikide blogide alalehtede Pagerank on 4-7. Ehk siis neilt tulevad lingid on vägagi väärtuslikud PR edasikandumise osas. Kui väärtuslikud, seda näitab ilmselt kõige ilmekamalt järgmine näide:

Meediamaa blogi alalehel on PR7. Ning sellel lehel on lingid kaheksale postitusele ning tolle blogi pealehele endale. See tähendab, et nö lingimahla antakse edasi loetud hulgale lehtedest (teistel blogidel rohkem postitusi ja lingimahl jaotub rohkem laiali). Mis mind hämmastas oli see, et Meediamaa blogi viimase postituse Pagerank on 7, samas kui sellele on väljaspoolt suunatud kõigest 19 linki. Ja kõik need lingid on päris tollest kahest Eesti blogikataloogist. Meediamaa.ee domeeni Pagerank on kõigest 3, mis välistab selle, et sealt midagi olulist edasi oleks saanud kanduda. Seega on Meediamaa blogi kui ka minu blogi Pagerank pärit nende blogikataloogide viidetest.

Kui vaadata www.epl.ee'd, siis sellel on samuti PR7, kuid sissetulevaid linke 890 tuhat. Minu meelest on see täiesti totter, et 19 ja 890 tuhande sissetuleva lingi korral on Pagerank täpselt sama. Seetõttu selle üle rõõmu tundmine või selle nimel vaeva nägemine tundub äärmiselt mõttetu tegevusena. Seega ei tohiks olla Pagerank tõstmine omaette eesmärk vaid kaasnev nähtus eduka link building juures.

Mida sellest kõigest kõrva taha panna:

 • Pagerank ei ole relevantne näitaja
 • Lisa oma blogi erinevatesse blogikataloogidesse, sest need annavad ohtralt viiteid su blogile
 • Viita oma blogi pealehelt võimalikult vähe väljapoole, et hoida lingimahla seal (või lisa linkidele "nofollow" atribuut Robots meta pluginaga)

*PR-i saad uurida siin.

Millised on sinu kogemused Pagerankiga seoses?

»crosslinked«

Sildid: , , , , , , , , , , ,
 • Andrus

  Väga kiire tõus. PR kahjuks jah mini ime asi pole, aga ju ta siis nätab mingit taset. Hiljuti osteti ühes mu blogis teksti linke just PR pärast ja ka muidu oli hea argument bannerite müümisel.

 • http://www.netiturundus.net/ Carl Rannaberg

  See on ilmselt argument inimestele, kes asjast väga midagi ei jaga :)

 • Andrus

  täitsa nõus. samas ju on see mõne inimese jaoks mingi lisa argument, kui PR on kõrgem.

  Et kui valida sama valdkonna blogid, kus mõlemas saad banneri sama hinnaga(vaatamiste arv ka), siis eks eelistab inimene esiteks enda jaoks sümpaatsemat keskkonda ja võimalik, et kõrgem PR on viimane argument.

 • http://www.welcometoestonia.com/ Estonia

  Ega 'pagerank' üksi garanteeri Google esilehele jõudmist. Näiteks otsinguga Estonia ilmub esilehele 123 000 000 tuhandest võimalusest estoniapiano.com hindega 4.

  Samas on Googles estoniapiano.com kohta vaid 130 linki. Aastaid tagasi oli Estonia klaveri tootja otsingus suisa esimene. Põhjus lihtne – Ameerikas on need klaverid kuum sõna ja statistkal põhinevad otsimootorid saavad aru, et ka ilma igasuguse SEO-ta peaks inimestele õiget asja näitama :).

 • tallinn

  Ega 'pagerank' üksi garanteeri Google esilehele jõudmist. Näiteks otsinguga Estonia ilmub esilehele 123 000 000 tuhandest võimalusest estoniapiano.com hindega 4.

  Samas on Googles estoniapiano.com kohta vaid 130 linki. Aastaid tagasi oli Estonia klaveri tootja otsingus suisa esimene. Põhjus lihtne – Ameerikas on need klaverid kuum sõna ja statistkal põhinevad otsimootorid saavad aru, et ka ilma igasuguse SEO-ta peaks inimestele õiget asja näitama :).

 • http://www.netiturundus.net/ Carl Rannaberg

  Selle postituse mõte oligi näidata, et Pagerank ei tähenda midagi. Ja see, et tulemusi on 123 miljonit, ei tähenda veel, et konkurents esilehel oleks tugev. Kõik oleneb siiski kui hästi on optimeeritud need lehed ning palju ja mis kvaliteediga linke neile on suunatud (kas on sama ankrutekstiga, mis otsingufraas ja kui prominentselt veebilehelt).

 • http://www.andmemasin.ee/ Tõnis

  Väide, et Pagerank nüüd mitte midagi ei näita on ka ilmselt muidugi liialdus. Juba ainuüksi fakt, et sellest nõnda palju kõneldakse näitab, et see ei ole ebaoluline asi. Jah paistab, et see ei ole kaugelt mitte üks ja ainuke lehe hindamiskriteerium. Aga väita, et see ei ole relevantne on ilmselt liialdus :)

  Ilmselt ka Internetis kehtib teatud kujul mõte, et sageli on asja sisu kõrval oluline ka see, kuidas see välja paistab.

 • http://www.netiturundus.net/ Carl Rannaberg

  Pagerank näitab küll midagi, nimelt ühte numbrit :) Kõige ilmekamalt näitab minu meelest see EPL pealehe ja e-meedia postituse näide, et see ei saa olla relevantne. Võib-olla ta kunagi oli relevantne, kuid nüüdseks on selle mõte üsnagi kaotsi läinud.

 • http://www.minubrand.ee/ Martin Villig

  Huvitav küsimus. Sinu viidatud Page Rank Checker ei andnud minu blogile üldse page ranki. Seega olulisem on ikkagi blogi sisu kvaliteet ja reaalsed lugejad (RSS, Twitter jms), kui tehnilised näitajad nagu Page Rank ja sissetulevad lingid. Seega pigem tasub luua väärtuslikku sisu kui tegeleda täpse tehnilise optimeerimisega. Jõudu!

 • http://www.netiturundus.net/ Carl Rannaberg

  Sinu veebileht ilmselt veel nõnda nooruke ja vähe sissetulevaid linke ja seetõttu Pagerank olematu.
  Aga sul on õigus. Kõigepealt tuleb luua väärtuslik sisu ja siis seda optimeerida. Puhtalt olematu sisu optimeerimine on ajaraisk.
  Relevantne ja väärtuslik sisu ning asjateadlik optimeerimine koos võivad anda suurepäraseid tulemusi :)

 • LOVECLUB

  LOVE CLUB – http://Loveclub24.net

 • P4ts

  Su pagerank on hetkel 2