Viimased postitused:
Kuidas jõuda Google’i esilehele? (osa 2)

Eelmises postituses jõudsime, oma missioonil Google'i esilehele, konkurentsi hindamiseni. Nagu ma mainisin, siis üle 1000 lingiga tegelasi pole mõtet püüdma hakata. 100-200 linki on täiesti reaalne. Ja esilehele võib sellise konkurentsiga jõuda juba mõne kuuga. Nimelt need 100-200 linki ei ole kindlasti konkreetse ankurtekstiga. See tähendab, et tolle märksõnaga ettepoole tulemiseks ei lähe vaja 100-200 kuni antud ankurtekstiga linki vaid vähem. Samuti ei ole need 100-200 linki tõenäoliselt erinevatelt C-klassi domeenidelt, mis tähendab jällegi võimalust sulle.

Nüüd oleks aeg aga välja uurida, kas keegi nende sõelale jäänud märksõnadega raha teenib. Selleks pole vaja ise testima hakata. Tuleb vaid vaadata, kui palju on Adwordsi reklaame ja nende klikihindu:

 • 5 reklaamijat on minu meelest minimaalne. Üle 10 on juba hea ja selge märk sellest, et selle märksõnaga on võimalik raha teha.
 • Klikihind üle 1 dollari on samuti hea märk (seda inglisekeelsel turul, eestikeelsete märksõnade puhul on numbrid väiksemad)
  Klikihindu saad vaadata Google Keyword Tooliga, kui lisad ühe tulba.

google-keyword-tool-cpc


Nüüdseks peaks olema meie märksõnade list läbinud 3 sõela:

 1. Piisavalt otsimisi kuus
 2. Piisavalt nõrk konkurents
 3. Sellega on võimalik raha teenida

Valime välja parimad märksõnad ja registreerime domeeni

Nende sõelale jäänud otsisõnade hulgast tuleb välja valida parim ning seejärel 4-10 teisejärgulist. Parima märksõnaga tuleks registreerida (juhul, kui sa seda veel teinud pole muidugi) TLD - Top Level Domain, mis eesti keeli tähendab kõrgeima astme domeen. Nendeks domeenideks on ".com", ".net" ja ".org". Need domeenid on Google jaoks eelistatud. Võid küll registreerida ka ".info" või mõne muu teisejärgulise domeeni, kuid sel juhul sa ei saa sellist boonust, mis TLD puhul.

Google annab olulise boonuse domeeni täpse kattuvuse korral otsisõnaga. Näiteks, kui su peamine märksõna on "computer accessories", siis parim võimalik domeen oleks www.computeraccessories.com, www.computeraccessories.net või www.computeraccessories.org. Enamasti aga ei ole saadaval täpse kattuvusega domeeni. Üks võimalus on sel juhul panna sõnade vahele sidekriipsud. Sel juhul näeks domeeninimi välja järgmine: www.computer-accessories.com. Google jaoks on see sama hea kui eelmised variandid, kuid inimeste jaoks on seda raske meelde jätta. Mina üldiselt väldin sidekriipsude kasutamist domeeninimes. Parem variant oleks ilmselt lisada üks sõna lõppu. Sel juhul näeks domeen välja selline: www.computeraccessoriesonline.com. Kui näiteks Godaddy.com'is otsida vaba domeeni, siis ta pakub automaatselt ise populaarsemaid sõnu domeeni lõppu.

Seame üles veebilehe

Kui domeen olemas, siis tuleb veebileht üles seada. Mina kasutan selleks üldiselt WordPress.org mootorit, kuid see võib olla ükskõik, mis muu CMS (sisuhaldussüsteem). Põhiline on, et igal alalehel oleks oma Title tag ning URL-e saaks tekstiks muuta.

Peale tehnilise lahenduse üles seadmist tuleb luua sisulehed, mida optimeerima saaks hakata. Kui meil on välja valitud 10 märksõna, siis loome 10 alalehte. Iga märksõna läheb leheküljel järgmistesse kohtadess:

 1. Lehe Title tag'i (WordPress paneb lehe või postituse nime automaatselt sinna)
  title-tag
  Koodis on see "head" tagide vahel ja näeb välja selline:  <head><title>Märksõna</title></head>
 2. URL-i (selleks peab WordPressis püsiviidete (permalinks) seadeid muutma)
  permalink-url
 3. Sisuteksti (soovitatav pikkus on 400-600 sõna ning märksõna esinemine selles 1-2%)
 4. Meta kirjeldus (description) - kui sul seda ei ole, siis võtab Google automaatselt lõigu sisutekstist
 5. Heading (H1,H2 jne) tagi (soovitatav, kuid mitte nii oluline kui ülemised punktid)

Kui alalehed optimeeritud, siis ei tee halba sitemap luua veebilehele. WordPressil on selleks olemas vastav plugin. Kui aga WordPressi ei kasuta, siis saab sitemapi teha siin: http://www.xml-sitemaps.com/

Suuname lingid õigesse kohta

Praeguseks momendiks on meil saidi peal optimeerimine tehtud. Üle jääb viimane ja kõige raskem osa optimeerimisest - linkide hankimine.

Igale alalehele on vaja suunata vastava märksõnaga linke. Kui meie veebileht on www.computeraccessories.com ning alalehe märksõna on "canon printer", siis tuleks suunata ankurteksti "canon printer"-iga linke alalehele aadressil www.computeraccessories.com/canon-printer/ Soovitatav on linkides kasutada kaldkriipsu lõpus (kui tegemist pole failiga, sel juhul on lõpus faililaiend).

Kuskohast linke saab?

See on miljoni dollari küsimus. Kuid mõned variandid selleks siiski on olemas. Kõige kindlam ja pikaajalisema mõjuga on väga hea ja unikaalse sisu loomine oma veebilehele, nii et teised sinule viitavad. Kuid uue lehe puhul ei saa sellele esialgu toetuda ning seega tuleks ise kuidagi viidata oma lehele. Neid kohti on mitmeid:

 • Veebilehtede kataloogid (www.dmoz.org, www.neti.ee)
 • Artiklite kataloogid (www.ezinearticles.com, www.artiklid.net)
 • Web 2.0 saidid, kus saab oma lehekülgi luua (www.squidoo.com, www.weebly.com)
 • Blogikataloogid (blog.tr.ee, www.blogcatalog.com)
 • Sotsiaalsed järjehoidjad (www.digg.ee, www.digg.com)
 • Videosaidid (www.youtube.com, www.metacafe.com)
 • Foorumite postitused ja signatuurid
 • Profiilid erinevatel lehtedel
 • Sõprade ja tuttavate veebilehed

Lisaks tuleks kindlasti viidata veebilehe sees vastavate ankurtekstidega. Sellega saad samuti otsimootoritele näidata, missugune sisu millisel alalehel asub.

Et tulemusi kontrollida, siis tuleks teha veel järgmist:

 • Veebilehele külge pookida veebianalüütika (www.google.com/analytics/) Sealt näed, millistest kanalitest tulevad külastajad
 • Registreerida end Google Webmaster Tools lehel. Sealt näed, millised lehed on indekseeritud, kust on linke suunatud jne

Tegemist on üsna pealiskaudse juhendiga. Igas alapunktis on nüansse, millele peaks tähelepanu pöörama, kuid kui üldjoontes käituda selle järgi, siis peaks juba paari kuuga  sinu veebileht Google esilehelt terendama ning külastajaid läbi selle sisse voolama.

Eelmises postituses hõikasin ka välja, et enne aasta lõppu korraldan eksperimendi, kus hakkan täiesti nullist pihta: valin välja niši, valin välja märksõnad, registreerin domeeni, panen veebilehe püsti, tekitan veebilehele sisu, optimeerin, hangin linke. Kajastan seda eksperiment siin blogis perioodiliselt.

Eksperimendi lõpuks on tolle veebilehe esileht ning iga sisuleht (mitte kontaktleht jms) Google's esilehel. Eeldan, et see eksperiment võtab aega 3-6 kuud.

Et esimesena teada saada, millal eksperiment algab, siis telli endale selle blogi RSS voog ja jälgi mind Twitteris siin.

»crosslinked«

Sildid: , , , , , , , , , , , , , , , ,