Viimased postitused:
Kõik, mida sa Twitteri konto taustadest teadma peaksid

Twitter on hetkel üks sotsiaalmeedia lipulaevu ja selle algusaegadest peale on saanud kasutajad oma konto disaini muuta, kaasa arvatud taustapilti. See on hea võimalus oma personaalset brändi arendada, teistest eristuda, oma disainioskusi proovile panna. Praeguseks on välja kujunenud juba päris mitmed erinevad trendid Twitteri konto taustades ja neid ma ka käsitlen selles postituses.

Milleks luua oma Twitteri taust?

Selle üle võiba vaielda, kuid selle poolt argumente on liialt palju, et oma tausta loomist (või kellelgi teisel teha laskmist) mitte kaaluda. Üldiselt originaaldisainiga Twitteri kontod näevad välja sama ebaprofessionaalsed (ja nende omanikud laisad?) nagu blogide pidajad, kelle blogid on blogspot.com'is või wordpress.com'is ning millel on originaaldisain. Personaalse blogi ja Twitteri konto puhul see võib kõlvata küll, kuid professionaalsete ja eriti firmade kontode puhul peaks olema originaalne taust iseenesest mõistetav.

Mõned põhjused, miks luua originaalne Twitteri taust:

 1. Personaalsus ja eneseväljendus: See on võimalus end väljendada ja näidata, kes sa oled. Oled sa muusik, tehnikafriik, blogija, ökofänn? Isiklik taustapilt aitab teistel su maailmapilti paremini mõista.
 2. Kontaktinfo: See on hea võimalus lisada infot, mis ei mahu 160-tähelisse Bio'sse. E-mail, telefon, Facebooki konto jne on võimalik taustapildile panna.
 3. Brändimine: Kontaktinfo, su nägu, logo jne on hea võimalus näidata, kes sa oled ja miks inimesed peaksid sind järgima. Kui sul on olemas oma blogi või veebileht, siis on mõistlik kasutada samu värve ning kujundeid, mis veebilehelgi.
 4. Loovus: Twitteri taustad on hea võimalus disaineritel näidata, milleks nad suutelised on.

Erinevad trendide näited:

1. Korduv muster

twitter-karolihindriks

karolihindriks (@karolihindriks): Karoli on oma Twitteri taustaks lisanud pildi lumest, millel on väsimärgina peal Welcome to Estonia logo.

twitter-okinteractive

okinteractive (@okinteractive): Digitaalmeedia agentuur OKIA on taustaks pannud mosaiigi piltidest, mis on mustrina korduma pandud.

twitter-tallinnhotel

TallinnHotel (@TallinnHotel): Nende konto taustaks on muster, mis koosneb korduvatest TallinnHoteli logodest.

2. Taustapilt hajub värvi sisse

twitter-photopoint

photopoint (@photopoint): Photopoint on oma taustapildiks pannud trobikonna fotoaparaatidega tegelasi. See loob just sellise õhkkonna ja imidži, mida Photopoint esindab.

twitter-mekaia

Mekaia (@Mekaia): Nende Twitteri taust järgib nende kodulehe disaini - logo, mille ümber valguskuma.

twitter-carlrannaberg

carlrannaberg (@carlrannaberg): Lisasin oma Twitteri konto taustale peale kontaktinfo ja sotsiaalmeedia linkide ka enda pildi suuremalt. Et teada saada, kuidas sellist taustaefekti saavutada nagu mu taustapildil näha, siis uuri seda Photoshopi õpetust.

3. Eriti suur taustapilt

twitter-ekkelainsalu

ekkelainsalu (@ekkelainsalu): Ekke Twitteri konto taust järgib tema kodulehe disaini ning loob koduse tunde inimestele, kes on tema blogi tihedad külalised. Taustal on tema pildi all e-maili aadress ning allpool ka veebilehe oma.

twitter-silverleetma

silverleetma (@silverleetma): Silveri konto taustaks on suurte mõõtmetega foto roosast isuäratavast jäätisest.

twitter-yoast

yoast (@yoast): WordPressi guru Joost de Valk kasutab samamoodi suurte mõõtmetega taustapilti ja on vasakule kirja pannud oma kontaktandmed ning millega ta tegeleb.

Eeskujulikud organisatsiooni kontode näited:

twitter-estonian_air

Estonian_Air (@Estonian_Air): Nende konto taustaks on suur pilt pehmetest pilvedest. Vasakul on aga näha inimeste pildid,nimed ja personaalsete kontode nimed, kes seda Twitteri kontot haldavad. Samuti on kirjas ka nende Facebooki fännilehe, blogi ja foorumi aadressid.

twitter-turunduseliit

turunduseliit (@turunduseliit): Selle reklaamiblogi Twitteri kontol on jällegi vasakul pool näha tegijate pildid, nimed ja isiklike kontode nimed. Samuti järgib nende konto taust blogikujundust, mis on oluline brändimisel.

Ärge nii tehke:

twitter-tere_piim

tere_piim (@tere_piim): Tere Piima konto tundub üsna asjalik, kuid selle nullib minu jaoks taust. Pisike pilt, mis ei sulandu tausta ega moodusta mustrit. See jätab ebakompetentse mulje. Tundub nagu poleks nii palju raha turunduseelarves, et korralik taust disainerilt tellida või siis lihtsalt ükskõiksus, et see pildike seadetes korduma panna.

twitter-meritonhotels

MeritonHotels (@MeritonHotels): Nende puhul sama lugu nagu Tere Piimal - taustaks on pandud pilt, kuid see pole piisavalt suur, et tervet ekraani katta ja roosa värv, mis selle taustaks on, loob tagasihoidlikult öeldes koleda kombinatsiooni.

Seda lihtsat viga saab vältida, kui tausta muutmise lehel paned linnukese kastikesse (tile background), mis alloleval pildil näha.

twitter-tile-background

Oma Twitteri tausta loomine

Nüüd, kui sa mõistad, miks on vaja endale Twitteri taust teha ning oled näinud, mida teised kasutavad, siis on aeg asuda asja kallale.

Et oma konto tausta muuta, siis üleval paremal klikka Settings, siis Design ning seejärel lehe all vasakul klikka Change background image. Nüüd saad sa oma arvutist laadida üles tausta, mis peab olema alla 800 KB.

Rääkides taustapildi suurusest, siis 1024x768 monitoriga vasakul olevat infot näiteks minu kontol näha ei ole, sest ruumi liiga vähe selleks. Kuna monitorid ja resolutsioonid lähevad iga päevaga suuremaks, siis ei tohiks see väga oluliseks probleemiks olla. Alates resolutsioonist 1280x1024 ja ülespoole on vasakpoolne tekst näha. Et rohkem aimu saada, mis ekraaniresolutsiooniga arvutikasutajad internetis ringi liiguvad, siis loe seda OKIA blogipostitust.

Kui oled oma disaini Twitterisse laadinud, siis on mõistlik muuta ka Settings>Design>Change design colors alt konto disaini värve vastavaks oma taustapildi värvidele.

twitter-design-colors

Spoongraphics on kokku pannud kasuliku Photoshopi faili, milles saad vaadata, kuidas su disain näeb välja 1024x768, 1280x1024, 1680x1050 ja 2000x1920 resolutsiooniga. Selleks tõmba see alla ning kopeeri oma disain tollesse faili. Alloleval pildil on näha, kuidas mu Twitteri konto taust näeb välja 1280x1024 resolutsiooniga.

twitter-photoshop-resolutsioon

Samuti on asjaliku alusfaili teinud FuelYourCreativity.

5 allikat, mis sulle Twitteri tausta muutmisel abiks

Kui sa ise pole disainer, ei tunne mõnda või pole raha, et kedagi palgata, siis on sulle abiks järgnevad leheküljed:

 1. MyTweetSpace: Üks lihtsamaid viise oma Twitteri tausta loomiseks. Sa saad isegi oma Twitteri kontoga sisse logida ja MyTweetSpace uuendab su taustapildi ise.
 2. FreeTwitterDesigner: Flashi-põhine rakendus, milles saad lisada teksti ning kujundeid nende valmistaustadele.
 3. TweetStyle: Tasuta Twitteri taustad ning võimalus ka tellida neilt personaalset disaini.
 4. TwitBacks: Veel üks rakendus, millega saab ise oma tausta teha.
 5. TwitterGallery: Nagu nimigi ütleb, siis galerii Twitteri taustadest. Võimalus ka lasta TwitterGalleryl oma kontol taust ära muuta.

Loo oma Twitteri taust ja jaga seda ka teistega

Nüüd, kus sul on teadmised ja mitmed variandid, et luua personaalne taust, siis pole enam põhjust, et seda mitte teha. Kui oled valmis, siis tule jaga kommentaarides ka teistega linki oma uuele taustale. Kui tead kellegi teise eeskujulikku Twitteri tausta, siis jaga seda samuti.

»crosslinked«

Sildid: , , , , ,
 • http://twitter.com/escane Maret

  Väga asjalik postitus :) Tõenäoliselt kõige parem, mis ma eesti keeles Twitteri taustadest lugenud olen.

 • http://reklaamtube.blogspot.com Timmo

  Mulle tundub kõige mõistlikum kasutada varianti nr2 (hajumise taktika) + vasakul võiks olla kitsam riba tutvustuse/pildiga vms. Nii on vast eri resolutsioonide suhtes kõige vastuvõtlikum (kuid nt ma ei teagi kuidas erinevad taustad väikestes netbookides välja näevad).

 • http://www.netiturundus.net/ carl

  Kui ma õigesti mäletan OKIA postitusest Metrix andmeid, siis arvestades 1024×768 ning suuremate resodega, katad ära üle 90% külastajatest. Ega neis väikestes netbookides ka ilmselt 640×480 reso enam pole ma arvan. Kindel muidugi pole. Nii väikeste resode puhul kaob tausta äär üldse ära ja jääb tweetide osa ning sidebar. Nii, et taustast on sellisel juhul peaaegu null kasu.

 • http://silverhage.com Silver

  Cool postitus. Ja tänud @turunduseliit mainimise eest :)

 • http://silverhage.com Silver

  haha @tere_piim on ikka epic halb.

  Hm which reminds me, peaks oma isiklikule kontole ka normaalse tausta tegema.

 • http://www.netiturundus.net/ carl

  Huvitav jah, et nii suur firma nii suure ükskõiksusega võtab sotsiaalmeediat. Kui juba välja tuldud ja konto loodud, siis võiks veidikenegi pingutada ka.

  Sinu isikliku konto üleni valge taust hakkab veidi silmadele küll. Võib-olla tegu hiliste tundidega, aga hallikas oleks silmadele kergem taluda praegu :)

 • Pingback: 25 soovitust uuele Twitteri kasutajale | netiturundus.net()

 • Pingback: Doing it right: Elion kasutab Twitter'it klientidega suhtlemiseks()