Viimased postitused:
Google eksperiment: Niši leidmine

Nagu ma mõni aeg tagasi selles postituses lubasin, siis alustan nüüd postituste sarja, kus kajastan eksperimenti, mille käigus viin ühe uue veebilehe kõik sisulehed Google.com otsingutulemustes esilehele nende otsisõnadega, millele nad on optimeeritud.

Kuna ma kahes postituses juba kirjutasin põhjalikult, kuidas ja mis vahenditega Google'i esilehele jõuda, siis ma ei hakka siin seda dubleerima. Lingid nendele artiklitele on selle postituse all.

Ütlen ääremärkusena, et kasutasin otsisõnade leidmiseks ning analüüsimiseks Micro Niche Finderit (affiliate link). See on programm, mis kasutab Google Keyword Tooli andmeid, kuid seal on tehtud üsna lihtsaks ja kiireks nõrgema konkurentsiga märksõnade leidmine.

Kuna mul endal polnud valmis toodet või ideed, siis alustasin selle otsimist Amazon.com veebipoest. Ma ei tahtnud veebisaiti ka päris sellisel teemal teha, mis mind absoluutselt ei huvita, siis uurisin seal elektroonikatooteid. Paaritunnise Amazonis surfamise ja MNF kasutamise järel leidsin, et DVD-mängijate nišš tundub sobiv selle eksperimendi jaoks.

Veidi märksõnadest, mis ma välja sorteerisin. Esialgne nimekiri koosneb veidi üle 30-st märksõnast, mis sobisid minu esialgsete kriteeriumitega. Enamus neist märksõnadest on kolmesõnalised. Otsingud kuus (Global Search - viimase 12 kuu keskmine) ulatusid neil 1000-st kuni 27100-ni.

Kriteeriumid olid järgmised (exact match):

  • Üle 1000 otsingu kuus (Global Search)
  • Adwordsi kliki hind üle 1 dollari
  • Esilehel olevatele saitidele suunatud vähe linke (alla 100) ja suhteliselt nõrgalt optimeeritud lehed (pole täpset otsisõna tiitlis või URL-is)

Niisiis on mul koos nüüd esialgne list otsisõnu, millele ma teen veel sügavama analüüsi ja valin välja 5-10, millele teen hiljem vastavad alalehed uuel veebisaidil. Lisaks tuleb mul leida nende hulgast üks märksõna, mille nimelise TLD (Top level domain - .com, .net ja .org) ma registreerin.

Sügavama analüüsi käigus uurin üksipulki läbi konkurendid esilehel ning vaatan, mida räägitakse foorumites ning Yahoo Answers'is nende otsisõnadega seoses.

Järgmises postituses räägin, millise domeeni registreerisin ning mida muud teada sain analüüsi käigus.

Google eksperiment seni avaldatud postitused:

Lisalugemine:

Sildid: , , , , ,

Kommenteerimine on suletud.


0