Viimased postitused:
Mida näitas 456 miljardi lingi ja veebilehe analüüsimine?

SEOmoz.org avaldas hiljuti kokkuvõtte, millele nad jõudsid sada miljardite linkide ja veebilehtede uurimisel, mille nad on indekseerinud oma andmebaasi Linkscape.

Uurimus ei too midagi põhjapanevalt uut välja, kuid on hea leida kinnitust tõendite näol, mille üle varem on paljuski spekuleeritud.

Soovitan lugeda tervet postitust nende blogis, kuid põhilised punktid, mis välja tooksin on järgmised:

 1. Hangi erinevatelt linke erinevatelt domeenidelt enda veebilehele
 2. Oma märksõnu domeeninimes
 3. Oma märksõnu veebilehe tiitlis (veebilehe koodis <title> siltide vahel)
 4. Ära märksõnade üle pinguta

Nende analüüsis on ka kummutatud mõned müüdid:

 1. PageRank on Püha Graal (andmed näitavad, et ei ole)
 2. Leheküljel olevad faktorid on väga olulised (peale lehe tiitli, mitte väga)
 3. Alamdomeenid märksõnadega aitavad (ei aita)

Kuid isegi pärast sellise hulga andmete läbi töötamist ei suuda Seomoz seltskond välja tuua põhilist faktorit, miks Google otsitulemused näevad välja sellised nagu nad näevad. Nad ütlevad oma blogipostituses, et vaatamata nende tulemustele nad ei oma siiski täielikku pilti, sest nende kokkuvõttest lähtuvalt on otsitulemustes(SERP) olevale lehele suunatud lingid seoses kohaga otsitulemustes, kuid see pole kogu tõde. Lehekülg kõige rohkemate linkidega ei võida alati.

Üks aspekt, mida nad arvesse ei võta, on lingid kogu domeenile. Nad arvestasid ainult otsitulemustes olevale lehele suunatud linkidega. Lingid domeenile näitavad selle prominentsust Google silmis ning see kandub edasi ka alalehtedele.

Wikipedia lehed on otsitulemuste eesotsas tavaliselt sellepärast, et Wikipedia domeenile on palju linke (viimaste Yahoo! Site Exploreri andmete järgi 200 miljonit), mis näitavad Google'le, et selle domeeni alalehti võib usaldada ning kõrgemal kohal näidata. Seda juhtub paljude teist prominentsete domeenide alalehtedega (Youtube.com, Amazon.com)

Samas näitavad tulemused ka, et Headingutesse (H1,H2,H3,H4) märksõnade panemine ei ole eriti oluline (ma ei ütle muidugi, et seda pole üldse mõtet teha).

Igaljuhul, et Google's kõrgele kohale jõuda oma lehega peaksid tegema järgmist:

 1. Registreeri täpselt kattuv (exact-match - domeeni nimeks on märksõna) domeen lõpuga .com/.net/.org (Google.ee jaoks .ee lõpuga)
 2. Lisa märksõnad lehekülje tiitlisse
 3. Hangi palju linke erinevatelt domeenidelt

Samas ära üllatu, et Wikipedia sinust ikka eespool on (kui sa just ise 200 miljoni lingiga välja ei tule).

Millised on sinu kogemused?

Sildid: , , , ,
 • http://reklaamtube.blogspot.com Timmo

  Sarnaselt Wikipediale annavad kõrgel kohal otsinguvasteid ka muud popid sotsiaalsed võrgustikud, a la facebook ja twitter jms.

 • http://www.netiturundus.net Carl

  Just nii. Need saavad oma kõrgeid kohti tänu mõnele lingile oma usaldusväärselt/prominentselt domeenilt. Kui Yahoo Site Exploreris vaadata neid lehti, siis on sinna suunatud vaid mõni link tavaliselt. Ja tavaliselt ma ei ole pidanud väga palju vaeva nägema nendest kõrgemale jõudmisega, eriti kui minu valduses on antud otsisõnaga TLD (top level domain: .com, .org, .net) ning sellele on suunatud 5-10 linki antud otsisõna ankrutekstis.

 • Pingback: Kuidas jõuda Google’i esilehele? (osa 1) - netiturundus.net()

 • http://reklaamtube.blogspot.com/ Timmo

  Sarnaselt Wikipediale annavad kõrgel kohal otsinguvasteid ka muud popid sotsiaalsed võrgustikud, a la facebook ja twitter jms.

 • http://reklaamtube.blogspot.com/ Timmo

  Sarnaselt Wikipediale annavad kõrgel kohal otsinguvasteid ka muud popid sotsiaalsed võrgustikud, a la facebook ja twitter jms.